Czy płyn chłodniczy można mieszać z wodą?

Evian_mineralwasserKażdy z nas pewnie słyszał, że poziom płynu chłodniczego można uzupełnić przy pomocy wody. Jest w tym sporo prawdy. Kiedy poziom płynu do chłodnicy stanie się niższy niż wymagane minimum, wymieszanie wody z płynem chłodniczym pozwoli nam chwilowo rozwiązać problem i spokojnie dotrzeć do najbliższego warsztatu samochodowego. Nie jest to jednak rozwiązanie długoterminowe. Dlatego też należy je stosować jedynie w podbramkowych sytuacjach.

Kiedy poziom płynu w chłodnicy niespodziewanie spadnie, silnik naszego samochodu może przez to ulec uszkodzeniu. Zazwyczaj nie wiemy także, jaki rodzaj płynu chłodniczego znajduje się w naszym pojeździe. Płynów takich nie można ze sobą mieszać. Dlatego też dolać należy dokładnie takiej samej cieczy. Jeśli nie wiemy, jaki płyn znajduje się w zbiorniczku naszego układu chłodzenia, lepiej dolejmy do niego wody i skonsultujmy się z mechanikiem.

Po za tym, przeważnie nie zabieramy ze sobą w podróż butelki z płynem chłodniczym. Nie zawsze też mamy możliwość kupienia takiego produktu po drodze. Wodę natomiast większość z nas wozi ze sobą. Jak widać, jest ona nie tylko zbawienna dla naszego organizmu, ale również i dla ?serca? naszego samochodu. Nie musimy obawiać się, że woda zagrozi układowi chłodzenia naszego pojazdu. Ilość, którą uzupełnimy poziom płynu chłodniczego, jest całkowicie bezpieczna dla silnika. Płyn chłodniczy można zatem spokojnie wymieszać z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *